Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Türk Kahvesi Maskesi

0
100
Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Türk Kahvesi Maskesi
Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Türk Kahvesi Maskesi

Siyah noktalar en fazla bezginlik çektiğimiz konulardan biridir. Ne yaparsak yapalım kurtulamayız gibi gelsede düzenli uygulayacağımız herşeyin faydası olduğuna inanıyorum. Yüzümüze uygulayacağımız bu maskeden önce cildimizi maske için hazırlamalıyız. Bunun için ilk kez buhar banyosu yaparak başlayabiliriz.

Kahve Maskesinden Önce Buhar Banyosu

Siyah noktalarınız için yapacağınız maskeyi yapmadan önce gözeneklerinizi açılmak için en iyi usul buhar banyosudur.

Bir kabın içine su koyarak ocakta kaynatın kaynayan suyu alarak başınızın üstüne bir havlu ya da tülbentle örtün 30 cm uzaklık bırakarak 5 dakika zaman içinde yüzünüzü buhara tutun.

Malzemelerimiz:

1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi1.5 Tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Malzemeleri sırça bir kasenin içinde hazırladıktan daha sonra bu karışımı yüzümüze uyguluyoruz. Aşığıdan yukarıya nazikçe sürmek gekiryor. Maskeyi uyguladıktan daha sonra 5 dakika bekleyip bol soğuk su ile duruluyoruz. sonra tonik ve nemlendiricinizi sürdükten sonradan canlı rahat bir cilde sahip olacağınıza eminim.

Not: Bu maskemizi uyguladıktan daha sonra ancak günler içinde mutlaka güneş kremi kullanmanız gerekmektedir ve vakit sorarsanız 15 günde bir uygulanması gereken maske öncesinde yapılırsa cildinizi tahriş edebilirsiniz.

Etiket yüzdeki siyah noktalar nasil giderilir siyah noktaların temizliği siyah noktalar için neler yapılabilir siyah noktalar siyah noktalar için neler yapmalıyım? doğal yolla deri bakım maskeleri doğal cilt maskeleri Cilt Maskeleri siyah nokta nasıl değil edilir

CEVAP VER