Özel Tekne Masalar

0
35

Kökü Afrika’ya uzanan Teak ağacı sıcak iklimlerde yetişen özel bir ağaç olsa da her iklime karşı dayanıklı ve sağlam olan bu ağaç bünyesindeki yağı sayesinde hava şartları ne olursa olsun hiç bir şey olmayan sert nadir ağaçlardan birisidir. Yılların ve asırların bile yıpratamadığı bu özel ağaç elmas değerinde nadir bir ağaç türüdür. Moda dünyasında, bahçeli evlere mobilya, özel açık havalı kafe ve restoranlarda, özellikle lüks yatlarda bulunan Teak ağacı tekne masa, teak masa ve tik masa olarak daha çok kullanılmakta ve satın alınmaktadır.

Eğer Teak ağacı malzemeli bir mobilya aldıysanız gri, kahverengi ve sarı renklerde ise, ayrıca açık havalara özel kendi rengini koyulaştırıyor ise satın aldığınız Teak masalar sahte değildir. Diğer masalarda ki gibi böcekler tarafından çürütülmez, çay ve kahve gibi sıvı şeyler döküldüğünde kabarmaz, ( tabi teak yağı yapılmadı ise içine çeker ve kirlenmesine sebebiyet verir) sert ve dayanıklıdır kolay kolay kırılmaz, ( tabi siz kırmaya çalışmadıkça) her hangi bir kimyasal zararı yoktur tamamen doğaldır.

Eğer ki Teak mobilya ve masalarınızın bazı durumlarda gri renge kaçması durumunda Teak ağacının yapısı ile alakalı olduğunu bilmenizde fayda vardır. Böyle hallerde Teak ağacına özel sabunla yıkadıktan sonra durulamalı ve kuruduktan sonra özel Teak canlandırıcı özü ile silinmelidir. Daha sonra  Teak yağı sürülmelidir. Sitemiz Mia Marin üzerinden dilediğiniz ürünlere bakabilirsiniz.

CEVAP VER