Konya Özel Yurt Fiyatları

0
28
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-08-24 08:27:14Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Şu an ülkemizde ki eğitim seviyesi pek yüksek olmasa da her şehirde (81 ilimizde) en az 1 üniversite bulunmaktadır. Bunlar sadece devlete ait üniversitelerin sayısıdır. Bir de özel üniversiteler vardır.

Konya gibi büyük bir yerde üniversite okumayı düşünüyorsanız zaten akla ilk olarak Mevlana Üniversitesi geliyordur. Mevlana Üniversitesi’nde okurken maddi duruma göre Konya öğrenci yurdu, Konya özel yurtları ya da bir kaç arkadaşınız ile beraber öğrenci evi tutar bir şekilde yaşar ve eğitiminize devam edersiniz.

Öğrenci yurtları genel olarak ikiye ayrılır. Özel ve devlet yurtların yanı sıra kız ve erkekler diye ayrılırlar. Bu sayede hem dinimize uygun olmakla beraber çeşitli ahlak dışı kuralları da engellemiş ve aşmış oluyoruz. Tabi ki ülkemizde önemli bazı devlet üniversitelerinin yurtları karışıktır ve bu da ahlak seviyesini belli etmektedir.

Ahlaki düzen, disiplin, hijyenik ve rahatlık konusunda özel yurtları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Kız ya da erkek olun fark etmez özel yurtlarda maddi imkan sıkıntısı çekiyorsanız üniversiteye ait bursunuz var ise bundan yararlanarak yurttan da indirim alabilir ya da ücretsiz yaşayabilirsiniz.

CEVAP VER