Koltuklar Ne Zaman Yıkanmalıdır?

0
19

Her ev hanımı bahar temizliği mutlaka yapmaktadır. İster kendisi, isterse de şirketlere verilerek ev temizliği, koltuk temizliği yapılmaktadır. Peki, en uygun mevsim neden bahar mevsimidir? Kışın neden yıkanmıyor, temizlenmiyor? Temizleme şirketleri genelde yazları daha fazla iş alırlar. Bunun sebebi ise bahar temizliği, yaz temizliğindendir. Antalya temizlik şirketleri özellikle bu gibi şehirlerde çok daha fazla temizlik yapılmaktadır. Çünkü havadan dolayı da hemen her gün toz ve bakteriler koltuklarımızda birikmektedir.

 

Kışın koltuk yıkanmıyor, bunun sebebi ise tozlar ve bakteriler yaza nazaran daha azdır. Fakat bazı sebeplerden dolayı yıkatmak zorunda olanlar var. Misal, kahve lekeleri, çocuğunuzun sidik lekesi olabilir, sos lekesi gibi daha birçok lekeler olabilir. Özel bir misafiriniz gelir ve yıkatmak zorunda kalırsınız, Antalya koltuk yıkama firmaları ile anlaşıp kısa sürede temizletebilirsiniz.

 

Aksi takdir de siz yapmaya kalkarsanız günlerce sürebilir çünkü gerekli ekipmanlar pahalı olduğu için en uygun fiyatlar ile şirketlere teslim etmeniz sizler için kısa sürede temizleme ve kurulama yaparlar. Fakat kış aylarında kurulama, yaza nazaran daha farklıdır. Şirketler yazın güneşin sıcağında dışarıya koltukları bırakarak kuruturlar, yalnız kışları bu mümkün değildir. Özel kurutma makineleri ile saatler sürebilir ve fazladan bekletirler. Bu yüzden koltuk yıkamalar, ev temizlikleri genel olarak yazları, bahar ayları yapılır. Hem fazladan bakterilerin öldürülmesi açısından, hem tozlar açısından hem de kurutma açısından hem sizler için hemde şirketler için daha kolaydır.

CEVAP VER